Jaka jest różnica między kontenerem Docker a Ansible Playbook?

Wydaje mi się, że oba narzędzia służą do łatwej instalacji i automatycznej konfiguracji aplikacji.

Jednak używałem ograniczonego Dockera i w ogóle nie korzystałem z Ansible ' a. Więc jestem trochę zdezorientowany.

Ilekroć Szukam porównania pomiędzy tymi dwoma technologiami, znajduję szczegółowe informacje o tym, jak korzystać z tych technologii w połączeniu.

Author: Jinesh, 2015-05-30

2 answers

Istnieje wiele powodów, dla których większość artykułów mówi o ich używaniu razem.

Pomyśl o Ansible jako o sposobie instalacji i konfiguracji maszyny, gdzie możesz wrócić i dostosować każdy indywidualny krok instalacji i konfiguracji w przyszłości. Następnie można skalować tę koncepcję do wielu maszyn, jak jesteś w stanie zarządzać.

Kluczową różnicą, w której Ansible ma przewagę, jest to, że może nie tylko zarządzać wewnętrznymi urządzeniami maszyny, ale także zarządzać innymi systemami, takimi jak sieci, DNS, monitoring itp., które otaczają maszynę.

Zbudowanie wielu maszyn za pomocą Ansible zajmuje prawie tyle samo czasu, aby zrobić 50 maszyn, co zrobić 1, ponieważ wszystkie 50 będzie tworzone krok po kroku. Jeśli uruchamiasz toczące się wdrażanie w wielu środowiskach, ta kompilacja krok po kroku zajmuje czas.

Teraz pomyśl o Dockerze jako o zbudowaniu jednej z tych pojedynczych maszyn-zainstalowanych, skonfigurowanych i gotowych do wdrożenia wszędzie tam, gdzie jest system Dockera dostępne (co w dzisiejszych czasach jest praktycznie wszędzie). Wadą jest to, że nie można zarządzać wszystkimi innymi aspektami potrzebnymi do tworzenia kontenerów docker, a ich poprawianie w dłuższej perspektywie nie jest tak zabawne, jak się wydaje, jeśli nie zautomatyzowałeś konfiguracji (stąd Ansible pomaga tutaj).

Skalowanie od 1 do 50 maszyn dokujących po utworzeniu początkowego obrazu jest ślepo szybkie w porównaniu z podejściem krok po kroku, a to jest najbardziej oczywiste podczas toczenia wielu maszyn w mniejszych grupach.

Każdy ma swoje wady w zdolności lub szybkości. Połącz je jednak i to może być całkiem niesamowite. Jak nie ulega wątpliwości w przypadku większości artykułów, które już przeczytałeś, zalecałbym użycie Ansible do tworzenia(i aktualizacji) bazowych kontenerów dokujących, a następnie użycie Ansible do zarządzania wdrożeniem dowolnej skali kontenerów, jakiej potrzebujesz, aby zaspokoić potrzeby użytkowania aplikacji.

 33
Author: PhillipHolmes,
Warning: date(): Invalid date.timezone value 'Europe/Kyiv', we selected the timezone 'UTC' for now. in /var/www/agent_stack/data/www/doraprojects.net/template/agent.layouts/content.php on line 54
2015-05-30 20:46:35

To zupełnie inne rzeczy. Ansible służy do automatyzacji konfiguracji i zarządzania maszynami / kontenerami Docker jest lekkim systemem kontenerowym dla Linuksa.

Http://www.ansible.com/home

Https://www.docker.com/

 -3
Author: errata,
Warning: date(): Invalid date.timezone value 'Europe/Kyiv', we selected the timezone 'UTC' for now. in /var/www/agent_stack/data/www/doraprojects.net/template/agent.layouts/content.php on line 54
2015-05-30 19:59:44